Czy warto kupić Shiba Inu Coin?

Czy warto kupić Shiba Inu Coin?

Aktulności artykuły Forex- wprowadzenie Inwestowanie Inwestycje Kryptowaluty NAJNOWSZE ARTYKUŁY Najnowsze doniesienia z rynku Psychologia Inwestowania

Rynek kryptowalut staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród zagranicznych, ale także i polskich inwestorów. Nic w tym dziwnego, skoro zmienia się on niezwykle dynamicznie, a dodatkowo stale potrafi zaskakiwać. Na rynek wirtualnych walut warto spojrzeć z szerszej perspektywy. Wymagania wobec niego stale rosną, co oznacza, że kolejno podejmowane są nowe działania i innowacje, które mają za zadania sprostać oczekiwaniom inwestorów. Nie mniej jednak, stale zwiększające się grono zwolenników kryptowalut mówi samo za siebie. Ostatnio, największe poruszenie wywołała waluta Shiba Inu Coin, która zaskoczyła wszystkich ponadprzeciętnie szybkim wzrostem swojej wartości. Czym jest ta wirtualna waluta i czy warto w nią zainwestować?

Czym jest kryptowaluta Shiba Inu Coin?

Wirtualna waluta Shiba Inu Coin, pojawiła się na rynku i od razu sama nadała sobie przydomek „Dogecoin Killer” czyli zabójca popularnego Dogecoina. Kryptowaluta Shiba Inu Coin powstała głównie w celu powtórzenia, a nawet przebicia sukcesu kryptowaluty-mema. W pierwszej kolejności trafiła ona na Binance, dzięki czemu jej wartość wzrosła o 150%. Shiba Inu Coin bezapelacyjnie próbuje wykorzystać popularność Dogecoina, a sam jej token- jak na razie- wyceniany jest do piątego miejsca po przecinku, pomijając fakt, że od początku tego roku zyskuje ona miliony procent wartości. Warto wiedzieć, że Shiba Inu Coin pojawiła się szybko w pierwszej dwudziestce w rankingu CoinMarketCap. Stało się to zaledwie dwa dni po szumie wywołanym wokół pierwowzoru czyli Dogecoina. W ciągu następnych 48 godzin, token Shiba Inu Coin zmienił swoją wartość z wyceny zaledwie 0,000003 dolara aż do 0,000032 dolara, oznacza to wzrost o około 966%. Jest to jedynie niewielki dodatek  do całkowitego wzrostu od początku roku, który wynosi 2 300 000%. Binance ogłosiło również, że zamierza umieścić Shiba Inu Coin w swojej strefie innowacji, czyli dobrze znanej inwestorom funkcji handlu o podwyższonym ryzyku.

kup teraz
Wobec tego wycena tokena tej wirtualnej waluty w ciągu zaledwie dwóch godzin wzrosła dwukrotnie. Warto także zwrócić uwagę na to, co twierdzą przedstawiciele strony internetowej Shiba Inu Coin. Głoszą oni że aż 50% podaży tokenów zostało zablokowanych- nieodwracalnie- w Uniswap. Miało to zapewnić płynność. Jednak co stało się z pozostałymi 50%? Okazuje się, że zostały one wysłane do wielkiego i dobrze znanego twórcy Ethereum czyli Vitalika Buterina, który miał za zadanie je „spalić”, jednak finalnie zachował pełny dostęp do funduszy. Ile tokenów znajduje się w portfelu twórcy Ethereum? Okazuje się, że jest to ponad 500 bilionów, które jest wyceniane na około 15 miliardów dolarów. Przekracza to znacznie jego udział w samym ether, który jest warty około 1,3 miliarda dolarów. Nie sposób pominąć tego, że portfel Vitalika otrzymuje oprócz tego darowizny w postaci takich monet od wiernych naśladowców Dogecoina. Może się więc wydawać, że część wartości Shiba Inu wynika z niczego innego, jak z przekonania, że tokeny w portfelu twórcy Ethereum są i pozostaną nietknięte.

Czy warto kupić Shiba Inu Coin?
Czy warto kupić Shiba Inu Coin?

 Czy opłaca się więc kupić Shiba Inu Coin?

Sam CoinMarketCap przypisuje walucie około 11 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Okazuje się, że cena jednostkowa tej waluty wynosi obecnie 0,00002617 dolarów, a sama podaż w obiegu to około 394 miliardy Shiba Inu. Nie mniej jednak sam CoinGecko nie przypisało jeszcze tej cyfrowej walucie kapitału, gdyż nie określiło finalnej podaży tych monet. Nie mniej od 10 maja tego roku, można tą walutę nabyć na Binance, które określa Shibu Inu jako swoisty eksperyment w zdecentralizowanym budowaniu społeczności. Czy warto zaopatrzyć się w taką walutę? Jest to stosunkowo nowy token i należy mieć świadomość, że wiąże się on ze znacznie większym ryzykiem. Należy mieć również na uwadze, że Shiba Inu będzie podlegała większej zmienności cen. Inwestorzy muszą więc zastosować odpowiednie zarządzanie ryzykiem, a także w pełni zrozumieć projekt, zanim zdecydują się na handel, nie mniej jednak perspektywy wyglądają obiecująco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *