Shiba inu - Gdzie kupić?

Shiba inu – Gdzie kupić?

Aktulności artykuły Inwestycje Kryptowaluty NAJNOWSZE ARTYKUŁY Najnowsze doniesienia z rynku Poradnik Prasóweczki Prasówki Psychologia Inwestowania

Shiba inu, jest coraz bardziej popularną rasą w Polsce. Obecnie na terenie naszego kraju, istnieje sporo hodowli, w których przyszły właściciel psa, może kupić szczeniaka z rodowodem. Każda hodowla ma inne tradycję, czasem różne historię, ale wszystkie łączy jedno – miłość do japońskiej rasy shiba inu. 

 

Łaciata Sfora 

Jedną z najstarszych hodowli w Polsce, jest “Łaciata Sfora”. Posiada ona dwudziestopięcioletnią historię, a jej początki sięgają 1994 roku. Warto wspomnieć, że do roku 2014 “Łaciata Sfora” zajmowała się tylko rasą beagle i dopiero później, pojawiła się pierwsza suczka shiba inu. Suczka w 205 roku wydała na świat swoje pierwsze potomstwo, które zapoczątkowało hodowlę tej rasy. 

Do teraz, Łaciata Sfora posiada hodowlę zarówno beagle jak i shiba inu. 

Łaciata Sfora jest jednym ze starszych członków organizacji kynologicznych w Polsce. Hodowla zrzeszona jest w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI. Dzięki temu, rodowody psów uznawane są na całym świecie. Dzięki poświęceniu właścicieli hodowli nad tą rasą, zdobyli oni ogromną wiedzę, którą przekazują przyszłym właścicielom. Do zasług tej hodowli, można przypisać również to, że Polacy bardziej zainteresowali się rasą shiba inu. 

Szczeniaki w tej hodowli chowane są z dużą dbałością i sumiennością, aby trafiały do swoich przyszłych właścicieli w jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. 

kup teraz

Łaciata Sfora istnieje również w mediach społecznościowych, dzięki czemu każdy może być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. 

 

Mukashibanashi

Z wielkiej miłości i pasji do stworzenia hodowli. Początek tej historii rozpoczyna się w momencie, gdy w rodzinie właścicieli pojawiła się suczka shiby inu. Przed jej pojawieniem się, właściciele nawet nie planowali założenia hodowli. 

Hodowla Mukashibanashi przykłada dużą uwagę do socjalizacji swoich najmłodszych wychowanków. Mając na uwadze, że japońskie rasy są robią wszystko, aby do nowych domów trafiały kochające i ciekawe świata pieski. Dodatkowo, oferują w każdym momencie pomoc i wsparcie dla właścicieli. 

Mukashibanashi należy do Związku Kynologicznego w Polsce, hodowla jest zarejestrowana również w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). 

W październiku 2016 roku hodowla Mukashibanashi zarejestrowana została w japońskim Nihonken Hozonkai (NIPPO). Jest to najstarsza, największa i najważniejsza organizacji powstała w celu zachowania i utrzymania czystych japońskich ras. 

W hodowli “Mukashibanashi” mieszkają shiba inu sprawdzone bezpośrednio najlepszych japońskich hodowli, a także shiby urodzone już w Mukashibanashi

 

Hannibal  

Popularna hodowla założona przez panią Małgorzatę Pietrzak, do której w 2002 roku trafiła pierwsza suczka rasy shiba inu. 

Dzięki obszernej wiedzy hodowli, na temat rasy shiba inu, są w stanie uczyć odpowiedniej opieki i dobrego wychowania tych psów.  

Właścicielka z duża wiedzą, nabytą dzięki wieloletniej opiece nad psami, ciągle przypomina, że kupno psa to dopiero początek przygody. Rasa shiba inu, jest niezwykle wymagająca i i potrzebuje szczególnej troski, by móc zaaklimatyzować się w nowym domu, otoczeniu. Hodowla Hannibal dba, aby każdy maluch i dorosły pies, nie posiadał wady genetycznej. 

Jeśli więc szukasz hodowli, która kładzie duży nacisk, aby jej wychowankowie byli zdrowi, a także by procedura sprzedaży przebiegła zgodnie ze standardami, Hannibal powinien spełnić te wymagania. 

 

Surokai

Shiba inu to niewątpliwie urokliwe psy. Skośne oczy, uszka pluszaka, niesamowite ubarwienie i nieodłączny uśmiech na pyszczku, jak i wymagający charakter. To cechy, które zauroczyły właścicielkę, ale to właśnie charakter i inteligencja tej rasy, były motywacją do stworzenia hodowli. 

Pieski odchowywane są w domowych warunkach, dzięki czemu są w stałym kontakcie z człowiekiem. Maluchy, które opuszczają hodowlę Surokai są zaszczepione, zachipowane i odrobaczone. Są także po przeglądzie w Związku Kynologicznym. Wszystkie pieski otrzymują swoją wyprawkę, książeczkę zdrowia i metrykę. Oficjalna strona hodowli Surokai oferuje również mały poradnik o rasie shiba inu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *