Shiba Inu (SHIBA)

Shiba Inu (SHIBA)

Kryptowaluty Kursy NAJNOWSZE ARTYKUŁY Najnowsze doniesienia z rynku Warto przeczytać

Na rynku kryptowalut co chwilę pokazują się nowe i obiecujące waluty, które w przyszłości mają przynieść swoim udziałowcom wielomilionowe zyski. Bitcoin zdecydowanie podbija rynek. Podczas, gdy za jednego Bitcoina zapłacimy ponad 56 tysięcy dolarów, tak wartość innych kryptowalut sięga górą 4 tysięcy. Shibu Ina to młoda waluta, która na rynku zaistniała pod koniec 2020 roku. Jej cena jest jeszcze zbyt mała, aby mówić o jakimkolwiek wzbogaceniu się, ale jest to także zachęta dla udziałowców.

Shiba Inu (SHIBA)

Shiba Inu (SHIBA)
Shiba Inu (SHIBA)

 

Co to jest Shibu Ina?

Mówiąc krótko i zwięźle, Shibu Ina to kryptowalutowy token. Jej twórca, niejaki Ryoshi, o nieznanej nikomu tożsamości, stworzył ją jako tzw.: community coin, czyli monetę dla małych przedsiębiorstw, bądź firm start-upowych. Umieścił ją na platformie kryptowaluty Ethereum, przez co aby zakupić Shibu Inę, najpierw musimy kupić walutę Ethereum i dopiero wymienić ją na Shibu Inę. W ten sposób może ona służyć do płatności pomiędzy niewielkimi instytucjami, bądź przedsiębiorcami, ale nie występuje jako samodzielna waluta.

kup teraz

 

Jej logiem stał się pies Shiba, który należy do jednej z sześciu ras psów japońskich. Charakteryzuje się on silnym przywiązaniem do właścicieli, oraz nienachalnym okazywaniem uczuć. Słowo Shiba występuje także w slangu Dalekiego Wschodu, w którym oznacza m.in. coś, jakąś rzecz.

Shiba Inu (SHIBA)
Shiba Inu (SHIBA)

 

Czym są community coins?

Niektóre kryptowaluty posiadają powiązanie z nimi mniejsze jednostki walutowe, zwane tokenami. Ich cena jest zdecentralizowana i poniekąd uzależniona od większych kryptowalut, z którymi są związane. W ten sposób funkcjonują one na różnych platformach i nie zyskują takich wygórowanych cen, jak ich więksi partnerzy. Shibu Ina to jedna z trzech kryptowalut ze swojej platformy funkcjonująca obok Leash i Bone, chociaż ta ostatnia jeszcze nie została uruchomiona. Wszystkie one mogą być wymienione za pomocą platformy Uniswap, jednak jest kilka rzeczy, które trzeba wykonać, przed ich zakupem.

 

Gdzie kupić Shibu Ina coin?

Jeżeli jeszcze nie masz konta do wymiany kryptowalut, to możesz je bezpłatnie założyć na jednej z wielu dostępnych w Internecie platform. W większości wypadków wystarczy podanie swojego adresu e-mail i hasła, ale niektóre także wymagają wpisania swoich danych, służących do identyfikacji podatkowej, numeru NIP, a nawet umieszczenia odpowiedniego zdjęcia. Najbardziej popularne platformy to: Kraken, eToro, Gemini, oraz Krypto. Służą one wymianie pieniędzy m.in. na walutę Ethereum. Aby kupić Shibu Ina coin, możemy udać się na stronę Uniswap, która służy do wymiany zdecentralizowanych walut i jest protokołem obsługującym tysiące użytkowników Ethereum.
kup teraz

 

Jednak zakupioną walutę Shibu Ina musimy gdzieś umieścić. Do tego celu służą tzw.: portfele kryptowalut. Możemy je także darmowo zakładać na służących w tym celu portalach umożliwiających nam przechowywanie zakupionych tokenów. Występują one także w postaci appek, które można ściągnąć na swój telefon czy tablet. Musimy jednak uważać na hakerów, i odpowiednio zabezpieczyć nasz portfel przed niechcianymi gośćmi. Włamują się oni na konta portfeli kryptowalut, dzięki zhakowanym hasłom i kradną całą ich zawartość. Aby tego uniknąć, pamiętajmy o wprowadzeniu porządnego hasła, które będzie zawierało długi i losowy ciąg cyfr i liter.

 

Kiedy już podłączymy swój portfel do portalu Uniswap możemy rozpocząć wymianę Ethereum na Shibu Ina, ale jeżeli zaistnieje taka potrzeba Shibu Inę można wymienić z powrotem na Ethereum i zapłacić tą walutą.

 

Zmienny rynek kryptowalut

Ceny wszystkich kryptowalut zmieniają się z dnia na dzień. Dlatego należy obserwować notowania giełdowe i być na bieżąco z obecnym stanem swojej kryptowaluty. W tym celu służy portal Binance, gdzie oprócz wykresów cen znajdziemy możliwość ich zakupu, bądź wymiany.

kup teraz

 

Shibu Ina to młoda waluta, ale warta zauważenia. Na obecną chwilę jej notowania nie przekraczają 0,000028 dolara, ale dzięki temu można ją tanio nabyć i czekać, aż w przyszłości jej cena pójdzie w górę. Twórcy tej kryptowaluty planują uruchomienie platformy do wymiany waluty pod nazwą „ShibuSwap”, a także wypuszczenie trzeciej waluty, która będzie działała obok Shibu Iny i Leah. Jeżeli już śledzisz rynek kryptowalut, a pewno słyszałeś o tej walucie, a jeżeli nie, to radzę ci się szybko się nią zainteresować, a może i ty staniesz się milionerem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *