Kryptowaluty – jak na nich zarabiać?

Kryptowaluty – jak na nich zarabiać?

Kryptowaluty NAJNOWSZE ARTYKUŁY Poradnik

Widząc jak rządy poszczególnych państw reagują na skutki kolejnych kryzysów finansowych, większość osób aktywnie poszukuje alternatywnych metod inwestowania środków. Od bardzo dawna dostępne są opcje kumulowania swoich oszczędności w postaci nieruchomości, dzieł sztuki czy też metali szlachetnych. Opcjami jest także bardziej ryzykowane inwestowanie w akcje i zdecydowanie bezpieczniejsze – obligacje Skarbu Państwa. Tych metod inwestycji nie trzeba nikomu przedstawiać, bo są one dobrze znane. Jednakże w ostatnim czasie pojawiła się ciekawa i potencjalnie wysoko zyskowna opcja – kryptowaluty. Niektórzy uważają, że wirtualny pieniądz, to swego rodzaju rosyjska ruletka, ale jako że może być to niezwykle opłacalne, to ryzykantów na całym świecie wciąż nie brakuje.

Czy kryptowaluty to dobra inwestycja?

Niezależnie od obecnej sytuacji na rynkach światowych kryptowaluty wraz z całą technologią blockchain nieustannie rosną w siłę. Pierwsze skojarzenie z tym hasłem to najbardziej znany na rynku krypto Bitcoin. Wielu inwestorów postrzega go jako cyfrowe złoto, bo są zdania, iż będzie on zyskiwał na wartości w długiej perspektywie. Wszystko za sprawą efektu sieci. Innymi słowy – produkt zyskuje na wartości, bo zaczyna w niego inwestować coraz większa liczba osób. Ryzyko nadal występuję, ale branża wciąż dojrzewa i nawet po poczynaniach dużych korporacji, które chętnie inwestują w cyfrową walutę, możemy domniemywać, że jest to stosunkowo bezpieczny sposób inwestowania dużych sum.

Posiadanie pewnej ilości krypto wiąże się z korzyścią, która nosi profesjonalną nazwę dywersyfikacji portfela. Różnicowanie składu inwestycji redukuje bowiem ich ryzykowność. Patrząc wstecz na rynek Bitcoina nietrudno zauważyć, korelacja cen kryptowalut z amerykańską giełdą jest marginalna. Tak więc, jeżeli wirtualny pieniądz jeszcze bardziej się rozpowszechni, to kupno niektórych krypto będzie opłacalne. Słowo klucz to tutaj „niektóre”, bo odnosi się ono tylko do tych produktów, które przetrwają próbę czasu.

Podstawowe sposoby zarabiania na krypto

Standardowe sposoby wzbogacania się na wirtualnej walucie opierają się na wykorzystaniu mechanizmów rynkowych. Możesz więc inwestować lub handlować na ogromnej giełdzie kryptowalutowej. Ten sam cyfrowy pieniądz, który już posiadasz możesz przeznaczyć na obstawianie i pożyczanie systemowi, a także pozostałym uczestnikom rynku. Ciekawym pomysłem, wymagającym niewiele wysiłku jest współpraca z systemem blokchain, za sprawą którego można zyskiwać kryptowaluty za sam udział w procesie. System działa na zasadzie podobnej do naliczania odsetek, tak więc jest to dość opłacalne, a także nie wymaga drogiego sprzętu, w przeciwieństwie do klasycznego już kopania krypto.

Samo inwestowanie w dużej mierze zależy od obranej przez nas taktyki. Można zakupić swoją cyfrowa walutę i po prostu trzymać ją w bezpiecznym miejscu licząc na stopniowe wzrosty cen. Tego typu strategia ma duże szanse powodzenia, ale musimy pamiętać, że wahania są bardzo zmienne w krótkim okresie i możemy zarówno zyskać jak i stracić na wartości swoich aktywów. Potencjał długoterminowego wzrostu jest jednak ogromny. Na odwrotnym biegunie inwestycji są działania na rynku krótkoterminowym. Handel korzysta na niestabilności cen konkretnych walut. Dobry trader potrafi przewidzieć wzrosty i spadki cen, i się do nich dopasować dokupując lub sprzedając swoje wirtualne aktywa.

Strategie pomysłowego zarabiania

Jeżeli masz odpowiedni sprzęt, to możesz rozpocząć swoją przygodę z wydobywaniem Bitcoinów. Górnictwo jest opłacalne, bo to jeden z najstarszych sposób zarabiania na krypto, ale wymaga wysokich nakładów zarówno początkowych, jak i bieżących. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem cyfrowej waluty, to ciekawym sposobem może być podjęcie pracy w tym sektorze. Możesz być twórcą treści, prowadzić marketing cyfrowy czy też zajmować się analizą finansową poszczególnych rynków. Co ciekawe wiele platform oferuje wynagrodzenie w postaci kryptowalut, dzięki czemu twoja pensja może szybko się podwoić lub nawet potroić. Innym sposobem pasywnego zarabiania są dywidendy za posiadanie tokenów danej waluty.

Najbardziej efektownym sposobem zarobku jest jednak używanie platformy handlowej. Dobrze wybrana oferuje wiele instrumentów, dużą dźwignię i przede wszystkim bezpieczeństwo, co ułatwi proste i przejrzyste handlowanie. Wszystkie te cechy spełnia platforma kryptowalut Monfex – PL. Doświadczeni traderzy są zdania, że warto spróbować swoich sił na rynku kryptowalutowym przy użyciu właśnie tego serwisu. Jeżeli chcesz więc inwestować na tym wirtualnym rynku, to koniecznie sprawdź ofertę Monfex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *