Jak zacząć korzystać z Bitcoina?

Jak zarabiać na BitCoinach?

NAJNOWSZE ARTYKUŁY Prasóweczki Psychologia Inwestowania

Handel na rynku kryptowalut jest często kojarzony z hazardem. Chodzi o dużą zmienność Bitcoina (BTC) i innych monet, manipulacje dużych graczy i nieprzewidywalność. Czasami zupełnie nieoczekiwane wydarzenia powodują wzrost lub spadek ceny.

Jednak na rynku kryptowalut obowiązują te same prawa i zasady, co na rynku akcji, a analiza techniczna również się sprawdza. Dzięki temu można znaleźć skuteczną strategię, która pozwoli na uzyskiwanie stałych dochodów. Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko manipulacji stawkami ze względu na brak regulacji.

Od czego zacząć. Główne zasady.

Dla każdego początkującego inwestora pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest odłożenie na bok myśli o zarabianiu pieniędzy i skupienie się na tym, by nie tracić. Trading to skomplikowane rzemiosło, które rzadko zaczyna się od sukcesu. Dlatego początkującym inwestorom zaleca się najpierw opracowanie strategii handlowej — określenie pożądanych aktywów i cen, po których będą musieli wyjść z inwestycji, gdy rynek wzrośnie lub spadnie. To, czy działa, można sprawdzić na danych historycznych. Dopiero wtedy można przejść do rzeczywistych transakcji. Warto rozpocząć pracę z kryptowalutami na takich platformach jak CryptoSoft PL, BTC Formula, Profit Formula lub Bitcoin Compass.

Na początku ważne jest, aby obliczyć, jak taniej kupić kryptowalutę i zrobić to w niezawodny sposób. Możesz wpłacić środki bezpośrednio na giełdę lub najpierw doładować swój e-portfel. Inną możliwością jest zastosowanie wymiennika. Aby nie stracić kilku procent kapitału tylko z powodu wejścia na rynek, należy zbadać wszystkie możliwości finansowania i wycofywania środków oraz znaleźć najlepszą z nich.

kup-teraz-300x95

Jedną z możliwości zmniejszenia ryzyka jest podzielenie kapitału na kilka części. W przypadku jednorazowego obrotu całą kwotą istnieje ryzyko „zamrożenia” środków w aktywach z powodu nieudanej transakcji. W takim przypadku należy albo naprawić stratę, albo poczekać, aż cena powróci do poprzedniego poziomu. Z tego powodu można przegapić wiele innych okazji, które rynek oferuje każdego dnia.

Można również korzystać ze zleceń stop-loss — jeśli kupiłeś aktywa i wcześniej określiłeś cenę, po której je sprzedasz w przypadku spadku, możesz złożyć zlecenie oczekujące na tym poziomie. W takim przypadku system automatycznie sprzeda kryptowalutę użytkownika zgodnie z określonymi warunkami. Takie podejście eliminuje konieczność ciągłego monitorowania rynku i pozwala uniknąć emocji.

Ta ostatnia rada jest szczególnie ważna w przypadku handlu kryptowalutami. Niedoświadczeni użytkownicy często, po pierwszych porażkach, zaczynają szukać pomocy, szukając porad w kanałach mediów społecznościowych. Stamtąd początkujący traderzy czerpią porady finansowe, oceniając ich jakość na przykład na podstawie liczby zwolenników. W rzeczywistości takie porady są bardzo kontrowersyjne, a co najważniejsze, ich autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje pomysły i Twoje porażki.

Najpopularniejsze strategie

Większość początkujących inwestorów radzi, aby najpierw zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny, tzn. inwestować w kilka aktywów zamiast w jeden. Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest zakup aktywów z pierwszej dziesiątki na rynku kryptowalut i utrzymanie ich jako inwestycji przez rok. Zamiast tracić czas na uczenie się specyfiki handlu, inwestowania i zawiłości branży, lepiej od razu zainwestować w kryptowaluty o największym kapitale i największej stabilności, a następnie cierpliwie czekać na dalszy wzrost cen.

Są tu jednak pewne niuanse. Z jednej strony, dywersyfikacja pomaga zrekompensować spadek cen jednego składnika aktywów kosztem innych. Z drugiej strony, na rynku kryptowalut większość aktywów powtarza wahania kursu bitcoina.

W związku z tym zaleca się dywersyfikację portfela inwestycyjnego nie tylko za pomocą kryptowalut, ale także aktywów z innych rynków — walut towarowych, rynku akcji. Jeśli chodzi o altcoiny, istnieją dwa ważne kryteria ich wyboru. Po pierwsze, pożądany jest minimalny dzienny wolumen obrotu przekraczający 100 mln USD. Po drugie, ważne jest, aby zapoznać się ze specyfiką każdej kryptowaluty. Możliwe, że w przyszłości, z jakichkolwiek powodów, zostanie ona usunięta z popularnych platform. Do ryzykownych aktywów w tym zakresie należą anonimowe monety cyfrowe, takie jak Monero. Ich użycie może naruszać zasady przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, których przestrzegają giełdy.

1 thought on “Jak zarabiać na BitCoinach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *