Jak zarabiać na BitCoinach

Artykuł miesiąca NAJNOWSZE ARTYKUŁY Poradnik

W ostatnich latach BitCoin stał się bardzo chodliwym tematem. Bez przerwy mówi się o kryptowalutach, które są fenomenem na skalę światową. Słyszy się o koparkach bicoinów, dochodzi do licznych transakcji na wielką skalę przy użyciu bitcoina, a za temat zabiera się coraz większa liczba osób. Warto dowiedzieć się czym jest BitCoin, a następnie spróbować samemu wejść w ten jakże ostatnio popularny biznes. Bitcoin pojawił się w 2008 roku dzięki człowiekowi lub grupie ludzi pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Po dziesięciu latach postać zniknęła i nie pozostał po niej żaden ślad. Jednak pozostała kryptowaluta zwana BitCoinem, która wstrząsnęła światem.

 

Czym jest BitCoin?

Kryptowaluta to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii. Przechowywane są tam informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Mówiąc wprost, jest to waluta która ma określoną wartość, ale jest kompletnie niezależna od państw oraz banków. Kryptowaluta należy całkowicie do społeczeństwa i pod żadnych względem nie da się jej regulować. Jest ona dostępna dla każdego, a rynek jest obszerny i różnorodny. BitCoin nie musi być nawet zakupiony w całości. I nie jest to podział na sto, czy też tysiąc części. Każdy BTC można podzielić na aż sto milionów. Pozwala to na ogromną dokładność przy handlu. Jest to waluta która stale zmienia swoją wartość. Wynika to z tego że jest to nowe zjawisko które jeszcze nie zostało jeszcze „udomowione” w naszym społeczeństwie.

gielda-mon-fex

Popularność bitcoin’a

Pomimo że waluta zmienia swoją wartość, a co za tym idzie jest ryzykowna, coraz więcej osób decyduje się na handel kryptowalutami. Dzieje się tak, gdyż system transakcji jest względnie anonimowy, ale przede wszystkim dlatego że dzieje się ona niezależnie od jakichkolwiek banków czy rządów. Nie potrzebni są żadni pośrednicy, nie ma potrzeby martwić się przewalutowaniem w przypadku transakcji między krajami. Wiele osób docenia bitcoina ze względu na to, że można na nim zarobić. Skoki bitcoina pobijają rekordy i przy znajomości tematu kryptowalut można dorobić się fortuny. Wzbudza ona duże kontrowersje, duża ilość osób uważała ją za walutę do nielegalnych transakcji dziejących się w darknecie. Banki podjęły kampanię uświadamiające ludzi o nierozsądności inwestycji w bitcoina. Jednak przez ostatnie lata ten środek płatniczy stał się normalnym środkiem płatniczym. Zaakceptował go m.in. Paypal, czy Stany Zjednoczone.

Jak zarabiać na bitcoinie?

Na bitcoinach można zarobić poprzez kopanie. Do kopania kryptowalut potrzebny jest dobry sprzęt komputerowy, zwany koparką. W przypadku koparki należy kierować się rozsądkiem, gdyż lekkomyślne kopanie może sprawić że inwestycja nam się nie zwróci, a poza kosztem samej koparki należy wziąć też pod uwagę koszty prądu. Bez specjalistycznej wiedzy na temat kryptowalut nie należy zaczynać tego tematu. Jednak jeśli chcesz zagłębić się w temat, zacznij od kalkulatora koparek by wyliczyć, jaki sprzęt będzie aktualnie najbardziej opłacalny.

Bitcoin na giełdzie

Kopanie Bitcoina jest nie dla każdego. Jednak istnieją inne, bardziej przystępne a jednocześnie przynoszące większe zyski metody. Jednym z nich jest handlowanie nimi na giełdzie. Sprawa jest sporo prostsza, a skorzystać może z niej nawet laik. Wystarczy założyć konto na stronie np. Bitcoin Compass. Posiadany tam algorytm automatycznie spekuluje w jaką stronę pójdzie dana kryptowaluta oraz zarabia on za użytkownika. Użytkownik może skupić się na codziennych czynnościach, gdy algorytm wykonuje transakcje za niego. Można dostosować na ile chcemy mieć kontrolę nad kontem, a na ile chcemy by algorytm robił to za nas. Robot jest łatwy w użyciu nawet w przypadku osób którzy nigdy nie brali udziału w żadnej formie handlu. Jest to bardzo prosty sposób na zarobek na kryptowalutach, które ciągle idą w górę. Jest to bezpieczne rozwiązanie posiadające dużo sukcesów na rynku. Gdy w przyszłości lepiej odnajdziesz się w temacie kryptowalut, możesz jednym kliknięciem zmienić kontrolę by samemu panować nad swoimi transakcjami. Nie wierzysz? Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat kryptowalut oraz systemu zarobku Bitcoin Compass.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *