Czy warto zainwestować w Tesla Motors, Inc?

Czy warto zainwestować w Tesla Motors, Inc?

Artykuł miesiąca Edukacja Forex Giełda NAJNOWSZE ARTYKUŁY Poradnik Psychologia Inwestowania

Wielu inwestorów wciąż bije się z myślami w co inwestować i w co warto inwestować. Okazuje się, że na giełdzie akcje rosną i spadają w zastraszającym tempie na co wpływ ma wiele czynników. Nie mniej jednak wciąż najlepiej prezentują się akcje Tesli. Wielu inwestorów jednak wciąż zastanawia się czy warto. Odpowiedzmy więc na to pytanie.

 

Jak przedstawiają się akcje Tesli?

W 2010 roku swój debiutowy występ na giełdzie zaliczył NASADQ, z ceną jedynie 17 dolarów. Nie mniej jednak od tego momentu akcje Tesli zaczęły systematycznie szybować w górę. Producenci poprawili nie tylko żywotność baterii w swoich kultowych pojazdach, ale także rzetelnie starali się rozwiać wszelkie wątpliwości inwestorów co do efektywności prowadzonych przez firmę działań. Warto więc przyjrzeć się z bliska sprawozdaniom finansowym TESLI gdyż można zauważyć, że cechuje się ona stabilnością. Inwestorom imponuje także szybkie tempo wzrostu giełdowych akcji, mimo że firma ta działa w wyjątkowo nieprzyjaznym sektorze. Każdy z pewnością rozpoznaje firmy takie jak Apple i Google, okazuje się, że do tego zaszczytnego grona dołączyła również Tesla.

 

bitbay giełda baner

 

Kto powinien zainteresować się inwestycją w akcje Tesli?

Akcje Tesli poleca się zakupić przede wszystkim:
  • Inwestorom, którzy są rozeznani i są wstanie dostrzec długoterminowy potencjał Tesli.
  • Inwestorom którzy są świadomi, jakie zagrożenia istnieją w odniesieniu do środowiska naturalnego. Przypomnijmy, że głównym celem Tesli jest wypracowanie zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu samochodowego. Inwestorzy zorientowani na środowisko na pewno nie pożałują takiej decyzji.
  • Inwestorzy jednosesyjni, których głównym celem jest zarobienie na wahaniach giełdowych, jakich niestety doświadczają akcje Tesli.

Jak można zakupić akcje spółki Tesla?

Inwestorzy zastanawiający się jak dodać akcje spółki Tesla do swojego portfela, mają na to dwa sposoby. Oto one:

  • po pierwsze mogą oni zakupić akcje Tesli, które są notowane na amerykańskiej giełdzie NASADQ. Giełda ta zawsze skupia wokół siebie spółki technologiczne. Łatwo je rozpoznać gdyż są one oznaczone symbolem ” TSLA”. Jednak sama spółka nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży swoich akcji, nie mniej jednak można zakupić jej udziały w różnych domach maklerskich.
  • po drugie inwestorzy mogą wykorzystać kontrakty CFD. Mówiąc prościej, to właśnie dzięki kontraktom CFD możliwe jest inwestowanie we wzrost lub spadek ceny akcji- nie mniej jednak inwestorzy nie muszą dokonywać faktycznego zakupu. Jak więc działa kontrakt CFD? Innymi słowy to inwestor i sam makler, decydują się zapłacić sobie wzajemnie różnicę jaka wynika z aktualnej ceny akcji, a ceną osiągniętą w przyszłości. W tym przypadku aktywem, który jest przedmiotem kontraktu CFD są akcje spółki Tesla.

kup teraz

Dlaczego akcje Tesli notują wzloty i spadki?

Tesla ma tendencje do szybkiego wzrostu akcji, a jednocześnie ich szybkiego spadku w dość krótkim czasie. Jakie czynniki mogą mieć na to wpływ? Otóż:

  • na świecie stale rośnie popyt na pojazdy z silnikiem elektrycznym. Kierowcy coraz chętniej decydują się na zakup pojazdu elektrycznego, co z kolei przekłada się na wzrost sprzedaży tego typu aut. Oznacza to, że Tesla idealnie wykorzystuje ten czynnik i dzięki temu może notować spore skoki wzwyż na giełdzie.
  • Tesla ma niezwykle charyzmatycznego lidera- Elona Muska. Jest on postacią rozpoznawalną i cieszącą się autorytetem, co może przyciągać inwestorów.

kup teraz

Nie mniej jednak, istnieje także szereg czynników, które mogą wpływać na to, że spółka Tesla notuje spore spadki na giełdzie. Możemy do nich zaliczyć:

  • obawy, które wynikają z możliwości opóźnienia produkcji. Niestety ale bycie liderem w branży technologii jest nie lada wyzwaniem. Nie można się bowiem sugerować utartymi schematami, co oznacza, że nie zawsze można pracować wedle ściśle określonego planu. Kilka razy zdarzyło się, że produkty Tesli nie zostały wprowadzone na rynek w określonym czasie.
  • kolejnym czynnikiem może być to, że wyniki finansowe Tesli, choć są niezwykle imponujące, przeplatały się również z nieoczekiwanymi stratami. Jeśli ta sytuacja będzie zdarzała się notorycznie, inwestorzy mogą zacząć mieć pewne wątpliwości co do strategii spółki, która przeplata zysk i straty dość często. Warto wspomnieć, że brak wypłaty dywidendy, również skutecznie może ugasić zapał inwestorów do tego, by posiadać swoje udziały w tej właśnie firmie.
  • kolejną kwestią, która wpływa na wahania firmy Tesla jest bezpieczeństwo i kwestie z nim związane. W prawdzie firma ostatnio wydłużyła znacznie żywotność akumulatorów w pojazdach produkowanych pod szyldem marki i dzięki temu zapewniła sobie miejsce w czołówkach gazet. Nie mniej jednak nie zostało to przedstawione w pozytywnym kontekście. Tesla usiłuje zdobyć rynek masowy, jednak kwestia zaufania ciągle stoi pod znakiem zapytania. Inwestorzy mogą mieć wiec pewne obawy co do tego, iż oferowane przez spółkę pojazdy są jednocześnie bezpieczne.

Czy warto więc inwestować a akcje Tesli? Wszystko zależy od przeanalizowania czynników decydujących o wzrostach i spadkach jej akcji na giełdzie i skalkulowaniu na ich podstawie ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *