zarabianie

Zarabianie Lipiany

Prasóweczki Warto przeczytać

Samą z najważniejszych tarcz, które chronią cię przed stratami na giełdzie, jest umiejętność. Dlatego zanim zdecydujesz się na grę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak leczą oraz w jaki rób na nich zarobisz. Dzięki temu weźmiesz przewagę nam innymi traderami i daleko szybciej wypracujesz zysk. W punkcie znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje, które działają tego dość nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Barlinek

CFD — co toż jest?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na różnicę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w ofercie większości firm brokerskich, ponieważ stanowi bardzo poręczny w sztuki. Gdy chcesz CFD, nie inwestujesz w fizyczne akcje, tylko spekulujesz na temat ich ceny. Innymi słowy: zawierasz sklep z przedstawicielem, że wartość danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Barlinek

gielda mon fex

Sprawia to, że CFD są samymi z najbardziej elastycznych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich pomocą zajmiesz zarówno długą perspektywę (tradycyjne na rozwój cen), kiedy i bliską (na stok cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują niemal wszystkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Barlinek

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Uważaj przy wyborze brokera!

Większość brokerów na placu sugeruje się, że dają traderom dostęp do szerokiej liczby aktywów. W części przypadków oferują tylko CFD, a nie możliwość finansowego kupna akcji. Myśl o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje także kontrakty CFD typu DMA (czy z naturalnym dojazdem do rynku). Dzięki tej drogi zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Dodatkowo nie konkurujesz z przedstawicielem.

Dowiedz się więcej o intratnym rachunku CFD i otwórz zarabiać już dzisiaj.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo iż na pierwszy etap oka kontrakty CFD są bardzo zbliżone do futures, tak właściwie kolidują w mało kluczowych elementach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to sprawa między tobą i brokerem. W efekcie zależy ale i tylko regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W wypadku futures biorą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures mamy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, wymagasz dużego pieniądza. Z CFD zaczniesz już od niskich kwot.
CFD obejmują wiele większą miarę aktywów, niż futures.
Zarabianie Barlinek

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *