Bitcoin jak zacząć zarabiać

Bitcoin jak zacząć zarabiać

Artykuł miesiąca Kryptowaluty Poradnik

Obecnie temat kryptowalut staje się coraz bardziej popularny. Najpopularniejszy jest Bitcoin, który został opracowany przez Satoshiego Nakamoto. Obecnie rynek związany z tą kryptowalutą jest na tyle duży, że można w nią inwestować na kilka sposobów. Zapewne każdy na początku zastanawia się jaka jest najlepsza forma, aby móc szybko rozpocząć zarabianie na Bitcoinach. Zarabianie na kryptowalutach polega na osiągnięcia zysku, który będzie wynikał z różnicy kursu. Obecnie rynek kryptowalut na tyle dynamicznie ewoluuje, że powstają nowe pomysły, jak je wykorzystać, a przede wszystkim zarobić.

Jak zarabiać na Bitcoinach?

Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut to inaczej mining polegający na ich generowaniu. Zysk jest możliwy do osiągnięcia choćby przez późniejszą odsprzedaż wykopanej wcześniej kryptowaluty. Im wyższa cena kryptowaluty, tym bardziej opłaca się się jej wydobycie. Do kopania m.in Bitcoina trzeba posiadać przede wszystkim odpowiedni sprzęt komputerowy o niezwykle dużej mocy obliczeniowej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że to rozwiązanie wiąże się z wysokimi kosztami energii elektrycznej zużywanej w trakcie trwania tego procesu. Najłatwiej jest jednak kopać Bitcoin w przeglądarce przez specjalną stronę udostępniającą moce obliczeniowe swojego procesora.

Kopanie za pomocą chmury Cloud Mining

Dzięki wykorzystaniu chmury Cloud Mining nie trzeba specjalnie kupować sprzętu albo innego wyposażenia w mocną kartę graficzną. Ten proces polega bowiem na wynajmowaniu od zewnętrznych firm mocy koparek obliczeniowych. Dodatkowo należy również ponosić koszty związane z utrzymaniem sprzętu. Jedną z zalet chmury Cloud Mining są przede wszystkim niższe koszty i brak jakiegokolwiek kłopotu z instalacją albo obsługą sprzętu. Istotne jest również to, że można łatwiej zwiększyć moc, kiedy będzie taka konieczność.

Handel Bitcoinem na giełdzie

Chcąc zacząć zarabiać na Bitcoinach bez konieczności kupowania lepszego sprzętu bądź wynajmowania obliczeniowych koparek, alternatywą jest handel na giełdzie. Do tego są przeznaczone specjalne giełdy online. Bitoinem można handlować m.in. na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay. Zasady handlu są niemal identyczne jak w przypadku rynku Forex. Jednym ze sposobów na zarabianie poprzez handel Bitcoinem jest forma krótkoterminowa wykorzystująca wyłącznie krótkie wahania kursów kryptowalut – trading, jak również długoterminowa, która polega na trzymaniu zakupionych kryptowalut przez kilka miesięcy do momentu, aż kurs bardziej wzrośnie aż do oczekiwanego poziomu – buy and hold. Ta forma zarabiania wiąże się przede wszystkim z poświęceniem czasu.

Arbitraż

Arbitraż jest rodzajem handlu kryptowalutami polegający na kupowaniu Bitcoina na jednej giełdzie na znacznie niższej cenie, a następnie sprzedawaniu go po wyższej cenie, ale już na innej giełdzie. Do tej formy zarabiania Bitcoinem trzeba głównie zaangażować się, bo trzeba właściwie ocenić czy dana transakcja jest opłacalna po uwzględnieniu kosztów transakcyjnych.

Handel poprzez kantor

Bitcoiny można wydobyć bądź kupić zarówno na giełdzie, jak i w kantorze. W przypadku kantorów zaleca się, żeby zrobić to drogą online. Obecnie w Polsce istnieją już stacjonarne kantory, dzięki którym można kupić Bitcoiny za gotówkę. Po kupieniu Bitcoinów po niższym kursie, można je przechowywać w portfelu do momentu, kiedy kurs znacznie bardziej wzrośnie i dopiero wtedy odsprzedać je też w kantorze. Należy jednak pamiętać, iż wykonywane transakcje w kantorze nie są tak opłacalne jak na giełdzie. To wiąże się przede wszystkim z większymi kosztami, które wynikają z wysokich prowizji.

Zarabianie na Bitcoinach – podsumowanie

Reasumując, sposób na rozpoczęcie zarabiania na Bitcoinach jest bardzo dużo. Na każdy z nich trzeba jednak poświęcić trochę czasu. Istotne jest także stopniowe zdobywanie wiedzy w tej dziedzinie. Inwestowanie w Bitcoin mogą być bardziej opłacalne, ale osiągnięcie z nich zysków może okazać się trudniejsze, ponieważ jest coraz większa liczba chętnych na zarabianie na nich. Zaleca się, aby przed wyborem odpowiedniej według siebie formy zarabiania na Bitcoinach, dokładnie poznać mechanizmy, które rządzą danym rynkiem, a potem oszacować możliwe ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *